Иссиқ сув ҳисоблагичини қиёслашдан ўтказиш (ечиш ва улаш билан бирга)
1. Талабгор ЯИДХПда рўйхатдан ўтган ҳолда, аризани тўлдиради ҳамда давлат хизматини кўрсатиш учун йиғим тўлайди.
2. Иссиқлик таъминоти корхонаси 5 иш кун мобайнида талабгор билан келишилган вақтда, унинг иштирокида тегишли далолатнома тузган ҳолда ҳисобга олиш ускунасини ечиб олиши керак.
3. «Ўзстандарт» агентлиги 3 иш кун мобайнида ҳисобга олиш ускунасини иссиқлик таъминоти корхонасидан қабул қилиб олиши ва қиёслашдан ўтказиш керак.
4. Иссиқлик таъминоти корхонаси 2 иш кун мобайнида сертификат ёки хабарнома келиб тушганидан сўнг ҳисобга олиш ускунасини метрология хизматидан олиб кетиши керак.
5. Иссиқлик таъминоти корхонаси 3 иш кун мобайнида талабгор билан келишилган вақтда сўровномада кўрсатилган манзилга бориб, ҳисобга олиш ускунасини ўрнатиб бериш ва уч нусхада тегишли далолатнома тузган ҳолда тамғалаш, далолатноманинг бир нусхасини талабгорда қолдириши керак.

Поверка счётчика горячей воды (в том числе, снятие и установка)
2. В течение 5 рабочих дней теплоснабжающая организация по согласованию с заявителем должна снять приборы учета и составить соответствующий акт с участием заявителя.
3. Агентство "Узстандарт" в течение 3 рабочих дней получает от теплоснабжающей организацией прибор и делает поверку.
4. В течение 2 рабочих дней теплоснабжающая организация забирает приборы учета с метрологической службы.
5. В течение 3 рабочих дней теплоснабжающая организация в согласованный с заявителем срок выезжает по адресу, указанному в заявке, чтобы установить приборы учета и опломбирует, а также в трех экземплярах составляет соответствующий акт, оставив копию акта у заявителя.