Иссиқлик энергиясини ҳисобга олиш приборини пломбалаш ва иссиқлик таъминоти шартномасини тузиш
2. Иссиқлик таъминоти корхонаси сўровнома тушган кундан бошлаб бир иш куни мобайнида жойнинг ўзига чиқиб иссиқлик энергиясини ҳисобга олиш приборини пломбалашни амалга оширади
3. Иссиқлик таъминоти корхонаси иссиқлик энергиясини ҳисобга олиш асбоби пломбаланган куннинг ўзида истеъмолчига ЯИДХП орқали пломбалаш ўтказилганлиги тўғрисидаги маълумотлар кўрсатилган расмийлаштирилган электр таъминоти шартномасини электрон шаклда юборади. Бир вақтнинг ўзида иссиқлик таъминоти корхонаси ҳисобга олиш тизимини пломбалаш кунида Далолатномани расмийлаштиради ва Далолатнома расмийлаштирилганидан кейинги соат мобайнида уни имзолаш санасини, қурилиш-монтаж ва ишга тушириш-созлаш ташкилотлари билан ЯИДХП орқали келишади
4. Истеъмолчи расмийлаштирилган иссиқлик таъминоти шартномаси тушганидан сўнг беш иш куни мобайнида уни ўзининг ЭРИ билан тасдиқлайди
5. Истеъмолчи томонидан тасдиқланган иссиқлик таъминоти шартномаси иссиқлик таъминоти корхонаси томонидан ЯИДХП орқали
6. Иссиқлик энергиясини етказиб бериш иссиқлик таъминоти корхонаси томонидан қуйидаги тартибда амалга оширилади:
қонун ҳужжатларида олдиндан тўловни амалга ошириши назарда тутилган истеъмолчилар учун — истеъмолчи томонидан олдиндан тўлов амалга оширилган куни;
қонун ҳужжатларида олдиндан тўловни амалга ошириши назарда тутилмаган истеъмолчилар учун — истеъмолчи томонидан тасдиқланган шартнома олинган куни.

Опломбирование прибора учета тепловой энергии и составления договора теплоснабжения
2. Теплоснабжающее предприятие с выездом на место в течение одного рабочего дня после поступления заявки осуществляет опломбирование прибора учета тепловой энергии
3. Теплоснабжающее предприятие в день опломбирования прибора учета тепловой энергии отправляет потребителю через ЕПИГУ оформленный договор теплоснабжения, в котором указываются сведения о проведенном опломбировании, в электронном виде. Одновременно теплоснабжающее предприятие в день опломбирования системы учета оформляет Акт и в течение следующего часа после оформления Акта согласовывает дату его подписания с Узэнергоинспекцией, строительно-монтажными и пусконаладочными организациями посредством ЕПИГУ
4. Потребитель в течение пяти рабочих дней после поступления оформленного договора теплоснабжения утверждает его своей ЭЦП
5. Утвержденный потребителем договор теплоснабжения отправляется в теплоснабжающее предприятие через ЕПИГУ
6. Подача тепловой энергии осуществляется теплоснабжающим предприятием в следующем порядке:
для потребителей, которым законодательством предусмотрено осуществление предоплаты, — в день осуществления потребителем предоплаты;
для потребителей, которым законодательством не предусмотрено осуществление предоплаты, — в день получения утвержденного потребителем договора.