Хорижга чиқиш паспортини расмийлаштиришга ариза бериш
3. Aризачи белгиланган муддатда маълумотлар йиғиш пунктига қўл бармоқ изларини топшириш ва суъратга тушиш учун шахсан ташриф буюради.
4. Хорижга чиқиш биометрик паспортини олиш бўйича фуқаролик паспорти ёки унга тенглаштирилган ҳужжатни белгиланган кун ва вақтда ваколатли органга шахсан келиб тақдим этиш.
Маълумот ўрнида:
Хорижга чиқиш биометрик паспортини расмийлаштиришда маълумотларни йиғиш пунктига:
ҳарбий гувоҳноманинг ёки чақирув участкасида қайд этилганлиги гувоҳномасининг нусхаси ёки мудофаа ишлари бўлимининг маълумотномаси — ҳарбий хизматга мажбурлар учун;
ота-оналар, васийлар (ҳомийлар)нинг нотариал тасдиқланган розилиги — вояга етмаганлар учун;
фуқарога ҳамроҳлик қилувчи шахснинг нотариал тасдиқланган мажбурияти — вояга етмаганлар учун.
Доимий яшаш учун хорижга чиқишда ўз ота-оналарининг ва турмуш ўртоғининг, биргаликдаги никоҳдан вояга етмаган болалар бўлса, собиқ турмуш ўртоғининг нотариал тасдиқланган розилиги, вафот этган ёки бедарак йўқолган ҳолларда — вафот этганлик тўғрисидаги гувоҳноманинг ёки суднинг шахсни бедарак йўқолган деб эътироф этиш ҳақидаги қарорининг нотариал тасдиқланган нусхаси тақдим этилади.
Ўзбекистон Республикаси фуқаросининг биометрик паспорти
Фуқаролиги бўлмаган шахс учун Ўзбекистон Республикасида яшаш гувоҳномаси
Ўзбекистон Республикаси фуқаросининг ID картаси
Фуқаролиги бўлмаган шахснинг Ўзбекистон Республикасида яшаш ID картаси
10 иш куни (16 ёшдан 25 ёшгача бўлган Ўзбекистон Республикаси фуқаролари учун қўшимча ўрганишлар талаб этиладиган алоҳида ҳолларда — бир ой) ичида тақдим этилади.

Подача заявления на оформление загранпаспорта
3. Заявитель должен лично посетить пункт сбора данных для сдачи отпечатков пальцев и фотографии в течение указанного срока.
4. Для получения биометрического паспорта для выезда за границу, заявитель должен посетить компетентный орган в назначенный день и время с паспортом или эквивалентным документом.
При оформлении биометрического паспорта для выезда за границу в пункт сбора данных необходимо предоставить:
копия военного билета или справки о приписке в военкомат или справка из Министерства обороны - для призывников;
нотариально удостоверенное согласие родителей, опекунов - для несовершеннолетних;
нотариально удостоверенная обязанность лица, сопровождающего гражданина, - для несовершеннолетних.
При выезде за границу на постоянное место жительства нотариально удостоверенное согласие родителей и супруга, при наличии несовершеннолетних детей от совместного брака, бывшего супруга, в случае смерти или пропажи без вести - нотариально подтвержденная копия свидетельства о смерти или решения суда о признании лица без вести пропавшим.
Биометрический паспорт гражданина Республики Узбекистан
Вид на жительство лица без гражданства на территории Республики Узбекистана
ID карта гражданина Республики Узбекистан
ID карта лица без гражданства, проживающего в Республике Узбекистан
10 рабочих дней (Для граждан Республики Узбекистан в возрасте от 16 до 25 лет, в особых случаях, когда требуется дополнительное изучение - один месяц).