Субсидия олиш бўйича ажойиб янгилик
Бу хушхабар ногиронлиги бўлган шахслар ва айниқса, уларни ишга қабул қилган иш берувчилар учун қувончлидир!
Эндиликда  my.gov.uz орқали ногиронлиги бўлган шахсларни ишга қабул қилган иш берувчилар субсидия олишлари мумкин!
Аризалар 3 иш кунида кўриб чиқилади.
Бунда ногиронлиги бўлган шахсларни ишга қабул қилган иш берувчилар (буджет ташкилотлари, давлат корхоналари, устав жамғармаси (капитали)да давлат улуши 50 фоиз ва ундан ортиқ бўлган юридик шахслар бундан мустасно) – ҳар бир ходим учун 6 ой давомида ҳар ой базавий ҳисоблаш миқдорининг 1,5 баравари миқдорида субсидия олишлари мумкун.
Бандликка кўмаклашиш маркази ишга қабул қилинган ногиронлиги бўлган шахсларнинг ҳақиқатан ишлаётганлигини мониторинг қилиб боради.

Отличная новость по получению субсидии!
Хорошая новость для лиц с инвалидностью и особенно для работодателей, которые принимают их на работу!
Теперь работодатели, нанимающие на работу лиц с инвалидностью, могут получить субсидию!
Завявки будут рассмотрены в течение 3 рабочих дней.
При этом работодатели, принимающие на работу лиц с инвалидностью (за исключением бюджетных организаций, государственных предприятий, юридических лиц с долей государства 50 и более процентов в уставном фонде (капитале) могут получить субсидию в течение 6 месяцев в размере 1,5 БРВ для каждого работника.
Центр содействия занятости осуществляет мониторинг за тем, действительно ли работают лица с инвалидностью.