Бош ютуқ – автомобиль
2022 йилнинг январь, февраль ва март ойларида эмланганлик сертификатини олган фуқаролар ўртасида қимматбаҳо ютуқли ўйин (бош соврин — автомобиль) ташкил этилади. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Мурожаатномасида айтилган эди.
Бугун Вазирлик ушбу Мурожаатномага қўшимча изоҳ қолдирган. Унга кўра, матнда кўрсатилган муддатлардан аввал коронавирус инфекциясига қарши эмланганлик сертификатини олган фуқароларимиз ҳам шу йилнинг февраль ойидан бошлаб ўтказиладиган мазкур ютуқли ўйинда иштирок этишлари мумкин.
Эмлаш масалалари бўйича мурожаат учун телефон рақами: 78-888-01-01.
Ёдда тутинг!
Азиз юртдошлар, айни вазиятда СОВИД-19га эмлашга ёзилиш, ҳолатни текшириш ва тегишли сертификатни олишнинг энг қулай ва хавфсиз йўли бу мазкур хизматдан электрон тарзида – Ягона интерактив давлат хизматлари портали (my.gov.uz) орқали фойдаланишдир.

Конкурс для тех, кто получил сертификат о вакцинации.
Будет организована ценная призовая игра (главный приз – автомобиль) среди граждан, получивших справку о прививках в январе,  феврале и марте 2022 года. Об этом говорится в обращении Минздрава.
Сегодня Министерство оставило дополнительный комментарий к этому обращению. В соответствии с комментарием, наши граждане, получившие справку о прививке от коронавируса до сроков, указанных в тексте, также могут принять участие в этой выигрышной игре, которая пройдет с февраля этого года.
Телефон для вопросов по вакцинации: 78-888-01-01.
Помните!
Уважаемые соотечественники, в данном случае самый простой и безопасный способ зарегистрироваться на прививку от COVID-19, проверить статус и получить соответствующую справку - это воспользоваться  услугой в электронном виде - через Единый портал интерактивных государственных услуг (my.gov.uz)