Энди «права» учун имтиҳонлар автоматлаштирилган автодром ва хоналарда олинади
Бундан буёғига ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш учун ўқиш вақтида машғулотларга қатнашмаслик, ўқимаслик ўзингизга зарар бўлади. Чунки, Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 4 майдаги 272-сон қарорига мувофиқ, энди ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш учун топшириладиган назарий ва амалий имтиҳонлар тадбиркорлик субъектлари томонидан инсон омили чекланган ҳолда, автоматлаштирилган автодром ва имтиҳон олиш хоналарида ўтказилишини айтмоқда ЙҲХББ.
Хабарга кўра, мазкур автоматлашган тизим ҳайдовчиликка номзодларнинг ўқув муассасасига келиб кетиши, дарсларда ва машғулотларда қатнашиши, ички имтиҳонлардан ўтган ёки ўтмаганлигининг тўлиқ назоратини олиб бориб, якуний имтиҳонларга рухсат беради.
Натижада имтиҳонлардан ўтиш учун биргина имконият қолади — бу яхши ўқиш, йўл ҳаракати қоидаларини пухта ўзлаштириш ва автомототранспорт воситасини бошқаришни мукаммал ўрганиш.
ЙҲХББ, шунингдек, фуқароларни коррупцион йўллар орқали ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш ҳақида ўйлаш эндиликда иложсиз ва нотўғри қарор эканлиги бўйича ҳам огоҳлантирмоқда.
Маълумот ўрнида:
Ҳайдовчиларни тайёрлаш ўқув курсини тамомлаган фуқаролар ўз ҳужжатларини ҳудудий рўйхатдан ўтказиш ва имтиҳон олиш бўлинмаларига юбориш учун Ягона интерактив давлат хизматлари порталида жорий этилган “Ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш учун имтиҳонга ариза топшириш” хизматидан фойдаланишлари мумкин.

Теперь экзамены на право проходят на автоматизированных автодромах и кабинетах.
Теперь не посещение занятий, без прохождения обучения во время учебы для получения водительских прав,  навредит вам. В соответствии с Постановлением Кабинета Министров № 272 от 4 мая 2021 года, теперь теоретические и практические экзамены на получение водительских прав будут проводиться со стороны предприятий с ограниченным человеческим фактором на автоматизированных автодромах и экзаменационных кабинетах уточнил ГУБДД.
Как сообщили, данная автоматизированная система позволяет проводить выпускные экзамены, учёта посещений кандидатов в учебном  заведении, на занятиях, полностью контролировать этапы внутренних экзаменов и по результатам допускать на выпускные экзамены.
В итоге есть только один шанс сдать экзамены - хорошо учиться, усвоить правила дорожного движения и научиться в совершенстве водить транспортные средства.
ГУБДД также предупреждает граждан, что сейчас невозможно и неправильно думать о получении водительских прав коррупционным путем.
Граждане, прошедшие курс обучения вождению, могут подать заявление на получение водительских прав воспользовавшись услугой "Подача заявления на экзамены для получения водительских прав" через Единый портал интерактивных государственных услуг.