My.gov.uz портали орқали 2 та янги давлат хизматлари ишга туширилди
2024 йил 1 март санасидан бошлаб My.gov.uz порталида ёшларнинг IT-сертификат харажатларини қоплаш ва ўқув марказларини қўллаб-қувватлаш мақсадида 2 та янги давлат хизмати ишга туширилди:
1) Битирувчиси IT-хизматларни экспорт қилувчи IT-Парк резиденти бўлган компанияларга ишга жойлашган нодавлат ўқув марказларига субсидия ажратиш хизмати
Ушбу хизмат орқали битирувчиси IT хизматлар экспорт қилувчи компанияга ишга жойлашган ўқув марказларига БҲМнинг 75 бараваригача (25,5 млн сўмгача), ногиронлиги бўлган ёш битирувчиси ишга жойлашган ҳолларда эса 105 бараваригача (35,7 млн сўмгача) бир марталик субсидия ажратилади.
Ариза бериш учун: https://my.gov.uz/uz/service/901
2) Ёшларнинг халқаро IT-сертификатларни олиш харажатларини қоплаб бериш бўйича ариза юбориш хизмати
Мазкур хизмат орқали инглиз тили бўйича B2 ва ундан юқори даражага эга бўлган ёшларнинг профессионал даражадаги халқаро IT-сертификатларни олиш ҳамда ўқиш харажатлари тўлиқ қоплаб берилади.
Хизматдан фойдаланиш учун: https://my.gov.uz/oz/service/622
Мазкур хизматлар Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 2 февралдаги ПҚ-51-сон қарорига мувофиқ йўлга қўйилди.
Физика ва тарих фанларидан миллий сертификат имтиҳони учун рухсатномалар эълон қилинди
2024 йил 7 апрель (якшанба) куни бўлиб ўтадиган физика ва тарих фанларидан миллий сертификат имтиҳони учун талабгорларга рухсатномалар юборилди
Агро хизматлар соҳасида малака оширишни истайсизми?
Эндиликда жисмоний шахслар Агрохизматлар маркази (АКИС) ўқув курсларида малака оширишга my.gov.uz орқали онлайн ариза топшириши мумкин.

На портале My.gov.uz запущены 2 новые госуслуги
С 1 марта 2024 года для покрытия расходов молодежи на получение IT-сертификатов и поддержки учебных центров на портале My.gov.uz были запущены 2 новые государственные услуги:
1) Предоставление субсидий негосударственным образовательным центрам, выпускники которых трудоустроены в компании-резиденте IT-парка, экспортирующие IT-услуги.
Пользуясь данной услугой учебные центры, выпускники которых трудоустроены в компании-экспортере IT-услуг, предоставляется единовременная субсидия в 75 кратном размере БРВ (до 25,5 млн. сумов), а в случае трудоустройства молодого выпускника с инвалидностью - до 105 кратного размера БРВ (до 35,7 млн. сумов).
Для подачи заявки: https://my.gov.uz/uz/service/901
2) Подача заявки на возмещение молодежам затрат на получение международных IT-сертификатов
Благодаря данной услуги молодым людям, с уровнем английского языка B2 и выше, покрываются все расходы на обучение и получение международных IT-сертификатов профессионального уровня.
Чтобы воспользоваться услугой: https://my.gov.uz/oz/service/622
Данные госуслуги запущены в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 2 февраля 2024 года № ПП-51.
Новые возможности в обновленной версии мобильного приложения MyGov!
Уважаемый пользователь, к использованию предлагается обновленная 3.2.81 версия мобильного приложения со следующими функциями:
22.05.2024
my.gov.uz – победитель премии «Бренд года 2023»
my.gov.uz стал победителем ежегодной премии «Бренд года 2023» по итогам голосования потребителей Узбекистана.