Sportchilar uchun sport pasportlarini olishga ariza berish
3. Vakolatli organ tomonidan ma'lumotnoma-anketada keltirilgan ma'lumotlar tekshiriladi hamda sport pasporti tayyorlanib besh kun muddatda tegishli sport tashkilotiga yetkaziladi;
4. Sport tashkiloti tomonidan sport pasporti qabul qilib olingan vaqtdan boshlab bir kun muddatda sportchiga yoki uning qonuniy vakiliga topshiriladi.
+998 (71)-239-24-22
1. Bolaning qonuniy vakili tomonidan ariza topshirilganda, uning qonuniy vakil ekanligini tasdiqlovchi hujjat;
2. 16 yoshga to‘lmagan shaxslarning 3*4 o‘lchamdagi oq fondagi fotosurati
• Yagona portal orqali topshirilganda miqdori - 51000 so'm (0.15 BHM)
• “Ijtimoiy himoya yagona reyestri” axborot tizimida ro‘yxatga olingan, shuningdek, I va II guruh nogironligi bo‘lgan shaxslarga

Оформление спортивных паспортов для спортсменов
3. Cведения, указанные в справке-анкете, проверяются уполномоченным органом, а спортивный паспорт оформляется и доставляется в соответствующую спортивную организацию почтовой связью в пятидневный срок.
4. Спортивный паспорт вручается спортсмену или его законному представителю в течение суток с момента его принятия спортивной организацией.
+998 (71)-239-24-22
1. При подаче заявления законным представителем ребенка документ, подтверждающий, что он является законным представителем;
2. Фотография лиц моложе 16 лет на белом фоне размером 3х4.
В течение 7 дней
• Сумма при подаче через Единый портал - 51000 сум (0.15 БРВ)
• Для лиц, состоящих на учете в информационной системе «Единый реестр социальной защиты», а также инвалидов I и II групп