Elektron davlat xizmatlari bo‘yicha seminarlar davom etmoqda
“Inson qadri” tamoyiliga asoslangan “Siz tomon yoʼl oldik” loyihasi bu safar Toshkent viloyati bo‘ylab amaliy targ‘ibotni boshlab yubordi.
Xususan, 6-aprel kuni Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazi xodimlari tomonidan Toshkent viloyatining Quyi Chirchiq tumani hokimligi binosida 100 ga yaqin, kunning ikkinchi yarmida esa Oqqo‘rg‘on tumanidagi Monomarkazda 200 ga yaqin aholi uchun elektron davlat xizmatlaridan foydalanish bo‘yicha o‘quv seminarlar tashkil etildi.
Treninglar qiziqarli o‘tib, savol-javoblarga boy bo‘ldi. Yig‘ilganlar ortiqcha ovoragarchilikka barham beruvchi va shaffoflik tamoyillariga asoslangan elektron davlat xizmatlariga katta qiziqish bildirgani uchun Yagona identifikatsiya tizimidan ro‘yxatdan o‘tish (OneID), elektron raqamli imzo olish, ularni my.gov.uz xizmatlaridan foydalanishda qo‘llash kabi jarayonlar real vaqt rejimida ko‘rsatib berildi.

Обучение по услугам электронного правительства продолжается.
Основываясь на принципе «Интересы человека», проект «Мы в пути» на этот раз развернул практическую акцию в Ташкентский область.
В частности, 6 апреля текущего года сотрудники Центра управления проектами электронного правительства организовали обучающие тренинги по использованию услуг электронного правительства для 100 человек в здании Куйи-Чирчикского района Ташкентской области, во второй половине дня в Моноцентре в Аккурганском районе.
Тренинги были интересными и насыщенными вопросами и ответами. Так как участники проявили большой интерес к услугам электронного правительства, основанным на принципах прозрачности и устранения бюрократизма, к таким процессам, как регистрация в Единой системе идентификации (OneID), электронная цифровая подпись, их использование при использовании my.gov.uz. Услуги  демонстрировались в режиме реального времени.