Siz chinаkаm Vаtаnpаrvаrsiz!
Mutafakkirlardan biri shunday degan ekan: “Vatanparvar – oʼz vatani kamoloti yoʼlida oʼz xalqiga muhabbati tufayli moli, kuch-gʼayrati tugul jonini ham ayamaydigan, xalqi va vatanining ozodligi, farovonligi uchun bor budini fido qiluvchi insondir”. Bunday vatanparvarlari bor yurt esa doimo tinch, osmoni musaffo, xalqi ahil, rizqi moʼl, hayoti farovon boʼladi.
Biz Oʼzbekistonimizning mana shunday vatanparvar er yigitlari, shonli Аrmiyasi, uning saflarida xizmat qilayotgan jasoratli harbiylarimiz bilan hamisha faxrlanamiz.
Ular borki, xonadonlarimiz, yurtimiz tinch va obod, mamlakatimiz sarhadlari daxlsizdir!
Yana bir bor bayramingiz bilan, aziz Vatanimiz himoyachilari!
Barchangizga mustahkam sogʼlik, har qadamda hushyorlik va ogohlik tilab, oilaviy baxt hamisha hamrohingiz boʼlsin deb qolamiz!!!

Вы настоящие защитники Родины!
Один из мыслителей сказал: «Патриот — это человек, который жертвует своей жизнью и имуществом ради совершенства своей Родины, и который жертвует своей жизнью за свободу и благополучие своего народа и Родины». В стране с такими патриотами всегда будет мир, чистое небо, дружелюбные люди, жизнь в достатке.
Мы всегда гордимся такими патриотичными юношами Узбекистана, славной Армией, нашими отважными воинами, служащими в ее рядах.
Они есть, наши дома, наша страна мирная и благополучная, границы нашей страны неприкосновенны!
Еще раз с праздником, дорогие защитники нашей Родины!
Желаем всем крепкого здоровья, бдительности на каждом шагу, и пусть семейное счастье всегда будет с вами!!!