Ipoteka krediti boʻyicha subsidiya berish yana boshlandi!
Subsidiya daromadi yuqori boʻlmagan va uy-joy sharoitini yaxshilashga muhtoj oilalarga ijtimoiy mezonlar  asosida beriladi.
Hujjatga koʻra,
qishloqlarda mehnatga haq toʻlashning eng kam miqdori 3 baravaridan (2 mln 466 ming soʻm) 6,9 baravarigacha (5 mln 671 ming 800 soʻmgacha);
Qoraqalpogʻiston Respublikasi va viloyatlar shaharlarida belgilangan MHTEKMning 3 baravaridan (2 mln 466 ming soʻm) 8 baravarigacha (6 mln 576 ming soʻmgacha);
Toshkent shahrida belgilangan MHTEKMning 3 baravaridan (2 mln 466 ming soʻm) 9,2 baravarigacha (7 mln 562 ming 400 soʻmgacha) boʻlgan oilalar yuqori daromadga ega emas, deya eʼtirof etiladi.
Subsidiya uchun ariza yuborish tartibi
Fuqarolarimiz ipoteka kreditlari boʻyicha subsidiya olish uchun my.gov.uz portali orqali elektron tarzda ariza yuborishlari mumkin.
Murojaatchi my.gov.uz portalining “Mening arizalarim” boʻlimiga kelib tushgan ijobiy xabarnomadan soʻng javobda koʻrsatilgan uy-joyning yuqori qiymatidan oshmagan qiymatdagi uy-joyni ipoteka krediti orqali sotib olish yuzasidan qurilish (pudrat)tashkiloti bilan shartnoma tuzadi.

Вновь начинается субсидирование ипотечных кредитов!
Субсидия предоставляется семьям с низким доходом, нуждающимся в улучшении жилищных условий по социальному критерию.
Согласно документу, семьи, доход которых соответствует следующим критериям, не являются семями с высоким доходом:
в сельских местностьях - минимальный размер оплаты труда равно с 3-кратного (2 миллиона 466 тысяч сумов) до 6,9-кратного (до 5 миллионов 671 тысячи 800 сумов);
в Республике Каракалпакстан и городах областей - минимальный размер оплаты труда от 3-кратного (2 миллиона 466 тысяч сумов) до 8-кратного (до 6 миллионов 576 тысяч сумов);
в городе Ташкент - минимальный размер оплаты труда от 3-кратного (2 млн 466 тыс. сумов) до 9,2 кратного (до 7 млн   562 тыс. 400 сумов).
Порядок подачи заявления на субсидию
Наши граждане могут подать заявку в электронном виде через портал my.gov.uz на получение субсидий по ипотечным кредитам.
После получения положительного уведомления в разделе «Мои заявки» портала my.gov.uz заявитель подписывает договор со строительной (подрядной) организацией о приобретении дома посредством ипотечного кредита на сумму, не превышающую стоимость дома, указанного в ответе.