2. Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish organi 5 ish kun mobaynida ruxsatnoma loyihasini tayyorlaydi, uni o‘zining ERI bilan tasdiqlaydi va ilovalari bilan kelishish uchun sanitariya va epidemioligiya nazorati organiga yuboradi;
3. Sanitariya va epidemioligiya nazorati organi 5 ish kun mobaynida ruxsatnoma loyihasini ko‘rib chiqadi, kelishadi va uni ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish organiga yuboradi;
4. Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish organi 3 ish kuni mobaynida kelishilgan ruxsatnomani ariza beruvchiga YIDXP orqali yuboradi.
+998 (71) 207-07-70 (1026#, 7001#)
Yuridik va jismoniy shaxslar
1. Хўжалик фаолияти (ишлаб чиқаришнинг мақсади, қуввати, технологик сикллар), сувни муҳофаза қилишнинг ҳолати, сувни чиқариб ташлаш, тозалаш иншоотларининг таркиби ва иши, оқова сувларни қабул қилувчининг тавсифи, ишлайдиганлар ва бир йилдаги иш кунларининг сони, ободонлаштириш даражаси, суғориладиган ерлар майдонлари, қишлоқ хўжалиги экинлари турлари ва бошқалар тўғрисидаги маълумотлар.
2. Фойдаланиладиган сув объектларининг, сув олиш иншоотларининг қуввати ва техника билан жиҳозланганлиги (насос агрегатлари ва ёрдамчи иншоотлар) ва сувни тозалаш ва тайёрлаш станциялари (ичимлик, техник, канализацияга оид), рўйхатга олинган сув айирмалари нуқталари кўрсатилган ҳолдаги рўйхати.
3. Манбалар (эр усти, шаҳар сув қувурлари, шаҳар канализацияси, жойнинг релефи) бўйича сувдан фойдаланиш ёки сув истеъмоли, оқова сувларни оқизиб юборишнинг лойиҳадаги ёки норматив-ҳисобланган режаси.
4. Сув объектлари ёки жой релефига оқова сувлар ташланадиган манба ва ташлама сув ресурсларининг миқдори ва сифати тўғрисидаги маълумотлар.
5. Тозалаш иншоотлари иши устидан лаборатория назоратини ҳамда оқова сувлар билан бирга оқизиб ташланадиган ифлослантирувчи моддаларни ҳисобга олишнинг ташкил этилганлиги тўғрисидаги маълумот (юридик шахслар учун).
6. Сувларни муҳофаза қилиш ва улардан оқилона фойдаланиш бўйича мўлжалланган тадбирлар тўғрисидаги маълумот.

Разрешение на специальное водопользование или водопотребление (из естественных водных объектов)
2. Орган по экологии и охране окружающей среды в течение 5 рабочих дней осуществляет подготовленный проект разрешения, подтверждает его своей электронной цифровой подписью и отправляет его с приложениями в орган санитарно-эпидемиологического контроля для согласования
3. Орган санитарно-эпидемиологического контроля в течение 5 рабочих дней рассматривает, согласовывает проект разрешения и отправляет в орган по экологии и охране окружающей среды
4. Орган по экологии и охране окружающей среды в течение 3 рабочих дней отправляет согласованное разрешение заявителю через ЕПИГУ
+998 (71) 207-07-70 (1026#, 7001#)
1. Хозяйственная деятельность (назначение производства, мощность, технологические циклы), состояние водоохраны, водоотведения, состав и работа очистных сооружений, характеристика получателя сточных вод, количество работающих и рабочих дней в году, уровень благоустройства , площади орошаемых земель, сведения о видах сельскохозяйственных культур и др.
2. Перечень используемых водохозяйственных сооружений, водозаборов, емкостного и технического оборудования (насосных агрегатов и вспомогательных сооружений) и станций водоподготовки и водоподготовки (питьевой, технической, канализационной) с зарегистрированными точками водоразделения.
3. Проектный или нормативно-расчетный план водопользования или водопотребления по источникам (поверхностный, городской водопровод, городская канализация, топография).
4. Сведения о количестве и качестве источников исходных и сточных вод, из которых осуществляется сброс сточных вод в водные объекты или на местность.
5. Информация об организации лабораторного контроля за работой очистных сооружений и учета загрязняющих веществ, сбрасываемых вместе со сточными водами (для юридических лиц).