Yer uchastkalarida, shuningdek, xususiy mulk bo‘lgan binolar va inshootlarda tashqi reklama va axborot obyektini (konstruksiyasini) o‘rnatish uchun reklama joyining pasportini rasmiylashtirish
1. Ariza beruvchi yer uchastkalarida, shuningdek, xususiy mulk bo‘lgan binolar va inshootlarda tashqi reklama va axborot obyektini (konstruksiyasini) o‘rnatish uchun reklama joyining pasportini rasmiylashtirish uchun Davlat xizmatlari markaziga o‘zi kelgan holda yoki YIDXP orqali murojaat qiladi.
2. So‘rovnomani to‘ldiradi. To‘ldirilgan so‘rovnoma avtomatik ravishda «Tashqi reklama» raqamli monitoring elektron tizimiga yuboriladi va ushbu tizim orqali vakolatli davlat organlariga yuboriladi.
3. Vakolatli davlat organlari arizani va unga ilova qilingan hujjatlarni ko‘rib chiqib, belgilangan tartibda qonun hujjatlariga muvofiq o‘z xulosalarini beradi.
4. Arizani ko‘rib chiqish bo‘yicha kamchiliklar aniqlanmaganda QR-kodli reklama joyining pasporti uni tegishli vakolati organining ERIsi bilan tasdiqlanib talabgorga YIDXP orqali yuboradi.
Toshkent shahar hokimligi huzuridagi Raqamli rivojlanish departamenti
Qoraqalpog‘iston Respublikasi:
+998612224868
+998612223011
Andijon viloyati:
+998742235700
Buxoro viloyati:
+998652215598
+998652217010
Qashqadaryo viloyati:
+998752211857
+998752251117
Navoiy viloyati:
+998792252456
+998792255444
Namangan viloyati:
+998692332044
+998692332515
Samarqand viloyati:
+998662333133
Surxondaryo viloyati:
+998762235052
+998762235532
Sirdaryo viloyati:
+998672263700
Toshkent viloyati:
+998702020128
+998702020199
Farg‘ona viloyati:
+998732417199
+998732441122
Xorazm viloyati:
+998622281734
+998622285115
Toshkent shahar:
+998712100404
+998712100420
+998712100441
+998712332283
+998712337686
Yuridik va jismoniy shaxslar
1. Tashqi reklama va axborot obyektining (konstruksiyasining) eskiz loyihasi (eskiz loyihada texnik xususiyatlari aks ettiriladi)
2. Yer uchastkasiga, shuningdek, xususiy mulk bo‘lgan binolar va inshootga bo‘lgan mulk huquqini tasdiqlovchi hujjatlar (shu jumladan, kadastr raqami)
3. Ko‘p kvartirali uydagi joylar mulkdorlarining umumiy yig‘ilishi qarorlari (agar tashqi reklama va axborot obyektini ko‘p kvartirali uyning tom qismi yoki fasad qismiga o‘rnatilishi nazarda tutilayotgan bo‘lsa)
4. Yer uchastkalari, shuningdek, xususiy mulk bo‘lgan binolar va inshootlar egasining rozilik xati (agar tashqi reklama va axborot obyekti uchinchi shaxs tomonidan joylashtirilsa)
5. Ko‘p kvartirali uydagi joylar mulkdorlari yoki yer uchastkalari, shuningdek, xususiy mulk bo‘lgan binolar va inshootlar egasi bilan tuzilgan shartnoma (agar tashqi reklama va axborot obyekti uchinchi shaxs tomonidan joylashtirilsa)
6. Tashqi reklama va axborot obyekti (konstruksiyasi) o‘rnatiladigan joyning oxirgi bir hafta ichida olingan fotosuratlari (JPEG formatida)

Оформление паспорта рекламного места для установки объекта (конструкции) внешней рекламы и информации на земельных участках, а также на зданиях и сооружениях, находящихся в частной собственности
1. Заявитель подает заявление на оформление паспорта рекламного места для установки объекта (конструкции) внешней рекламы и информации на земельных участках, а также на зданиях и сооружениях, находящихся в частной собственности лично в Центре общественных услуг или через ЕПИГУ.
2. Заполняет анкету. Заполненная анкета автоматически отправляется в электронную систему цифрового мониторинга «Tashqi reklama» и направляется через эту систему в уполномоченные государственные органы.
3. Уполномоченные государственные органы рассматривают заявление и прилагаемые к нему документы и дают свое заключение в соответствии с установленным законодательством.
4. При отсутствии недостатков выдаётся паспорт рекламного места с QR-кодом подтвержденный ЭЦП уполномоченного органа, отправляется заявителю через ЕПИГУ
Департамент цифрового развития при хокимияте города Ташкента
Республика Каракалпакстан:
+998612224868
+998612223011
Андижанская область:
+998742235700
Бухарская область:
+998652215598
+998652217010
Кашкадарьинская область:
+998752211857
+998752251117
Навоийская область:
+998792252456
+998792255444
Наманганская область:
+998692332044
+998692332515
Самаркандская область:
+998662333133
Сурхандарьинская область:
+998762235052
+998762235532
Сырдарьинская область:
+998672263700
Ташкентская область:
+998702020128
+998702020199
Ферганская область:
+998732417199
+998732441122
Хорезмская область:
+998622281734
+998622285115
Город Ташкент:
+998712100404
+998712100420
+998712100441
+998712332283
+998712337686
1. Эскизный проект объекта (конструкции) внешней рекламы и информации (технические характеристики также отражаются в эскизном проекте)
2. Документы, подтверждающие право собственности на земельный участок, а также здания и сооружения, находящиеся в частной собственности (включая кадастровый номер)
3. Решение общего собрания собственников помещений в многоквартирном доме (если предполагается установка объекта внешней рекламы и информации на кровельную или фасадную часть многоквартирного дома)
4. Письмо-согласие собственника земельных участков, а также зданий и сооружений, находящихся в частной собственности (если объект внешней рекламы и информации размещается третьими лицами)
5. Договор, заключенный с собственниками помещений в многоквартирном доме или собственником земельных участков, а также зданий и сооружений, находящихся в частной собственности (если объект внешней рекламы и информации размещается третьими лицами)
6. Фотографии места установки объекта наружной рекламы и информации (конструкции), сделанные за последнюю неделю (в формате JPEG)