Ichimlik suvi hisoblagichini qiyoslashdan o'tkazish (yechish va ulash bilan birga)
3. "O'zstandart" agentligi 3 ish kun mobaynida hisobga olish uskunasini suv ta'minoti korxonasidan qabul qilib, qiyoslashdan o'tkazadi
4. Suv ta'minoti korxonasi 2 ish kun mobaynida sertifikat yoki xabarnoma kelib tushganidan so'ng hisobga olish uskunasini metrologiya xizmatidan olib ketishi kerak
5. Suv ta'minoti korxonasi 3 ish kun mobaynida talabgor bilan kelishilgan vaqtda so'rovnomada ko'rsatilgan manzilga borib, hisobga olish uskunasini o'rnatib berish va uch nusxada tegishli dalolatnoma tuzgan holda tamg'alashi, dalolatnomaning bir nusxasini talabgorda qoldirishi kerak
«Ijtimoiy himoya yagona reyestri» axborot tizimida ro‘yxatga olingan shaxslarga, shuningdek, I va II guruh nogironligi bo‘lgan shaxslarga davlat xizmatlari markazlari va (yoki) Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (keyingi o‘rinlarda — YIDXP) orqali davlat xizmatlarini ko‘rsatishda qonunchilik hujjatlarida belgilangan davlat bojlari, yig‘imlar va boshqa har qanday to‘lovlar bo‘yicha 50 foiz miqdorida chegirma qo‘llaniladi (tadbirkorlik faoliyati maqsadlarida yoki yuridik shaxslar vakili sifatida murojaat qilingan holatlar bundan mustasno);

Поверка счётчика питьевой воды (в том числе, снятие и установка)
2. В течение 5 рабочих дней водоснабжающая организация по согласованию с заявителем должна снять приборы учета и составить соответствующий акт с участием заявителя
3. Агентство "Узстандарт" в течение 3 рабочих дней получает от водоснабжающей организацией прибор и делает поверку
4. В течение 2 рабочих дней водоснабжающая организация забирает приборы учета с метрологической службы
5. В течение 3 рабочих дней водоснабжающая организация в согласованный с заявителем срок выезжает по адресу, указанному в заявке, чтобы установить приборы учета и опломбирует, а также в трех экземплярах составляет соответствующий акт, оставив копию акта у заявителя
Предоставление государственных услуг лицам, зарегистрированным в информационной системе «Единый реестр социальной защиты», а также лицам с инвалидностью I и II групп через центры государственных услуг и (или) Единый интерактивный портал государственных услуг (далее – ЕПИГУ) 50 % скидки на государственные пошлины, сборы и любые другие платежи, установленные законодательством (кроме случаев обращения в служебных целях или в качестве представителя юридического лица);