Haydovchilik guvohnomasini yangilash
2. Ariza shakllantirish jarayonida foydalanuvchining ID karta yoki biometrik pasportidagi rasmdan foydalanishga rozilik bildiradi, rasmdan foydalanishdan rad etgan taqdirda yangi rasmga tushish uchun Davlat xizmatlari markazi yoki Yo‘l harakati xavfsizligi xizmatining hududiy Ro‘yxatdan o‘tkazish va imtihon olish bo‘linmalariga tashrif buyuradi;
3. Kompyuter yoki mobil telefon yordamida shakllangan yangi haydovchilik guvohnomasiga imzo chekadi;
4. To‘lovlarni amalga oshiradi va arizada belgilangan davlat xizmatlari markaziga tashrif buyuradi yoki qo‘shimcha to‘lov evaziga pochta xizmati orqali 2 ish kunida  haydovchilik guvohnomasini arizachi bergan manziliga yetkazib beriladi.
+998 (71) 254-22-31
Yangi haydovchilik guvohnomasini olish uchun ariza beruvchi fuqarolik pasporti yoki ID kartani taqdim etadi.
Bunda eski haydovchilik guvohnomasi va taloni davlat xizmati markazi xodimi yoki pochta kur’eriga topshirilishi shart.

Замена водительского удостоверения
2. В процессе формирования заявки пользователю предлагается на выбор фотография из ID-карты или биометрического паспорта,  в случае отказа, он посещает Центр государственных услуг или  Регистрационно-экзаменационный отдел региональной Службы безопасности дорожного движения для создания новой фотографии;
3. Подписывает сформированное новое водительское удостоверение с помощью компьютера или мобильного телефона;
4. После совершения оплаты заявитель посещает выбранный пункт Центра государственных услуг или выбирает доставку водительского удостоверения по указанному адресу, в течение 2 рабочих дней через почтовую службу за дополнительную плату.
+998 (71) 254-22-31
Для получения нового водительского удостоверения заявитель предъявляет паспорт гражданина или ID карту. Вмести с этом необходимо передать старое водительское удостоверение и талон сотруднику центра государственных услуг или почтовому курьеру.