Xorijiy davlatda ta'lim olganlik to'g'risidagi hujjatni tan olish va nostrifikatsiyalash (ekvivalentligini qayd etish) uchun elektron ariza yuborish
1. Ariza beruvchi YIDXPda ro‘yxatdan va/yoki avtorizatsiyadan o‘tadi va so‘rov yuboradi
2. Bilim va malakalarni baholash agentligi arizachiga 10 ish kuni ichida Ekspert komissiyasining xulosasi (test sinovi belgilanganligi, to‘g‘ridan-to‘g‘ri tan olishga tavsiya etilganligi yoki tan olish rad etilganligi)ni YAIDXP orqali xabarnoma yuboradi
3. Xorijiy davlatda taʼlim olganlik to‘g‘risidagi hujjat tan olinganligi to‘g‘risidagi guvohnoma elektron shaklda arizachiga yuboriladi
+998 (71) 234-46-83
Call markaz: 1195
Хorijiy davlatlarda ta`lim olganlik to`g`risidagi hujjat va unga ilovaning nusxasi:
Xorijiy davlatlarda ta`lim olganlik to`g`risidagi hujjat va unga ilovaning O`zbekiston Respublikasi davlat tiliga tarjima qilingan notarial  tasdiqlangan nusxasi:

Подача электронного заявления для нострификации (установления эквивалентности) документа об образовании, выданного в зарубежной стране
2. Агентство по оценке знаний и квалификаций в течение 10 рабочих дней уведомляет заявителя о заключении Экспертной комиссии (определение теста, рекомендация о прямом признании или отказе в признании) через ЕПИГУ
3. Свидетельство о признании документа об образовании в иностранном государстве направляется заявителю в электронном виде
+998 (71) 234-46-83
Call центр: 1195
Документ об образовании в зарубежных странах и копия заявления;
Документ об образовании в зарубежных странах и нотариально засвидетельствованная копия приложения к нему, переведенная на государственный язык Республики Узбекистан.