Ўзбекистон Республикаси ҳудудида меҳнат фаолияти ҳуқуқини берадиган тасдиқномани олиш
1. Аризачи ЯИДХПда авторизациядан ўтиб, ариза шаклини тўлдиради, йиғимни тўлайди ва аризани юборади.
2. Ваколатли орган иш берувчи томонидан кўрсатилган бўш иш ўринлари учун маҳаллий ишчи кучи мавжудлигини ҳисобга олган ҳолда чет эл фуқароларини жалб қилишнинг мақсадга мувофиқлигини ўрганади. Ваколатли орган аризачига чет эл фуқароларини жалб қилишнинг мақсадга мувофиқлиги ёки мувофиқ эмаслиги тўғрисида хулоса юборади.
+998 (71) 202-33-55
Чет эл фуқароси паспортининг электрон нусхаси;
Чет эл фуқаросини Ўзбекистон Республикасига жалб қилиш истаги ва шартлари тўғрисида иш берувчи билан иш ҳақи (мукофот пули) ҳажми кўрсатилган дастлабки келишувни тасдиқловчи меҳнат шартномасининг лойиҳаси;
Чет эл фуқаросининг 3х4 см ҳажмли электрон фотосурати;
Чет эл фуқаросининг малакасини тасдиқловчи ҳужжатлар;
Виза режими ўрнатилган хорижий давлатлар фуқаролари кириш визасининг нусхаси (“Э” меҳнат визаси, “В-1” ва “В-2” иш визаси, “С-3” хизмат визаси ёки ватандошлар учун назарда тутилган бошқа турдаги визалар).

Получение подтверждения на право трудовой деятельности на территории Республики Узбекистан
1. Заявитель проходит авторизацию в ЕПИГУ, заполняет анкету, оплачивает пошлину и отправляет заявку.
2. Уполномоченный орган изучает возможность привлечения иностранных граждан с учетом наличия местной рабочей силы на вакантные места, указанные работодателем. Уполномоченный орган направляет заявителю заключение о целесообразности или нецелесообразности привлечения иностранных граждан.
+998 (71) 202-33-55
Электронная копия паспорта иностранного гражданина;
проект трудового договора, подтверждающий первоначальную договоренность с работодателем о желании и условиях привлечения иностранного гражданина в Республику Узбекистан, с указанием размера заработной платы (премии);
электронная фотография иностранного гражданина размером 3х4 см;
Документы, подтверждающие квалификацию иностранного гражданина;
Копия въездной визы граждан иностранных государств с визовым режимом (рабочая виза «Е», рабочая виза «В-1» и «В-2», служебная виза «С-3» или другие виды виз, предусмотренных для граждан).