2. Yoshlar ishlari agentligi 15 kalendar kun davomida maxsus sertifikatni verifikatsiyadan o‘tkazadi. Maxsus sertifikatning haqiqiyligi verifikatsiya orqali aniqlash imkoni bo‘lmasa, maxsus sertifikatning haqiqiyligini tasdiqlashni so‘rab vakolatli xorijiy tashkilotga so‘rov yuboradi;
3. Maxsus sertifikatning haqiqiyligi tasdiqlanganda 15 kun mobaynida maxsus sertifikat egasi bo‘lgan ariza beruvchilarning reyestri shakllantiriladi, reyestrga muvofiq kompensatsiya mablag‘larini O‘zbekiston Respublikasi aksiyadorlik tijorat Xalq bankining hisob varag'iga moliyalashtiriladi va xizmat natijasi bo‘yicha ariza beruvchiga SMS xabar yuboradi;
4. Xizmat natijasi bo‘yicha ariza beruvchiga SMS yuborilgandan so‘ng Xalq banki filiali ariza beruvchining kompensatsiya pulini olishga bo‘lgan huquqini tasdiqlagan holda belgilangan kompensatsiya to‘lovini amalga oshiradi.
+998 (71) 209-01-04 (305)
Imtihon topshirish paytida o‘ttiz bir yoshga to‘lmagan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari va O‘zbekiston Respublikasida doimiy yashovchi fuqaroligi bo‘lmagan jismoniy shaxs (16 yoshga to‘lmagan shaxs nomidan murojaat qilgan qonuniy vakil)

Подача заявления на возмещение расходов, потраченных на сдачу международных экзаменов
2. Агентство по делам молодежи проверяет сертификат в течение 15 календарных дней. Если невозможно проверить подлинность специального сертификата, то сертификат направляется в уполномоченную иностранную организацию о подтверждении подлинности специального сертификата.
3. В течение 15 дней с момента подтверждения подлинности специального сертификата формируется реестр имеющих специальный сертификат, согласно реестру, компенсация перечисляется на счет Акционерного коммерческого народного банка Узбекистана и конечный результат оказания услуги отправляется заявителю в виде СМС.
4. После отправки СМС заявителю о результате оказания услуги, филиал Народного банка производит фиксированную компенсацию, подтверждая право заявителя на получение компенсации.
+998 (71) 209-01-04 (305)
Граждане Республики Узбекистан в возрасте до тридцати одного года и лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Узбекистан на момент сдачи теста (законный представитель от имени лица подавшего заявление в возрасте до 16 лет)