Ҳурматли фойдаланувчилар! Портал фаолияти бўйича техник носозликлар юзасидан 1242 алоқа марказига мурожаат қилишингизни сўраймиз.
ЭЪЛОН
Тадбиркорлик субъектлари диққатига!
Маълум қиламизки, 2021 йилнинг 1 апрелидан Ташқи савдо шартномалари маълумотларини шакллантириш ва ТСОЯЭАТга жойлаштириш учун хизмат қилувчи “Е-Контракт” дастурий таъминотини Давлат божхона қўмитаси томонидан қўллаб-қувватлаш юзасидан тегишли ташкилий-техник тадбирларни амалга ошириш ишлари тўхтатилади.
Шу билан бирга, Ягона интерактив давлат хизматлари порталида жорий этилган Ташқи иқтисодий фаолиятга тегишли контракт (шартномалар) маълумотларини Ташқи савдо операцияларининг ягона электрон ахборот тизимига киритиш интерактив хизмати порталнинг “Инвестиция ва савдо” бўлимига ўтказилди.
Агарда, мазкур хизмат турини кўрсатиш юзасидан банк ходимлари томонидан мажбуриятларни таъминламаслик ҳолатлари кузатилса, хизмат кўрсатувчи тижорат банкининг бош офиси ишонч телефон рақамлари орқали мурожаат этишингиз сўралади.

Уважаемые предприниматели!!
Сообщаем, что с 1 апреля 2021 года, со стороны Государственного таможенного комитета работы по реализации соответствующих организационных и технических мероприятий по поддержке программного обеспечения “Е-Контракт” (система по формированию сведений внешнеторговых контрактов и отправлению их в ЕЭИС ВО) прекращаются.
ОБЪЯВЛЕНИЕ
Кроме этого, интерактивная услуга по представлению данных по внешнеторговым контрактам в Единую электронную информационную систему внешнеторговых операций переведена в раздел "Экономика и бизнес" на ЕПИГУ.
Необходимо отметить, что оказание сотрудником соответствующего подразделения обслуживающего банка вышеуказанных услуг входит в его должностные обязанности. Об этом указано в письме Центрального банка Республики Узбекистан.
В случае невыполнения сотрудником обслуживающего банка вышеуказанных требований просим сообщить об этом в головной аппарат обслуживающего банка по телефонам горячей линии.